FRIEDBERG ECONOMICS INSTITUTE

כלכלה, צמיחה ושגשוג | סמינר הסתיו

7.10.2018-11.10.2018, ראשון - חמישי

מלון נווה אילן

התכנית מסובסדת במלואה

מהי חירות כלכלית?

מדוע היא חשובה וכיצד היא יוצרת צמיחה ושגשוג?

בואו ללמוד, להעמיק ולשוחח עם כמה מהכלכלנים וקובעי המדיניות המובילים בישראל ובעולם.

במהלך ארבעת ימי הסמינר הסטודנטים ילונו במלון נווה אילן, ליד ירושלים. התכנית מסובסדת במלואה.

הגשת המועמדות פתוחה לסטודנטים השואפים למצויינות ומנהיגות, מכל תחומי הלימוד, אשר השלימו לפחות שנת לימודים אחת (כולל סטודנטים במהלך תואר ראשון, שני ודוקטורט). הסמינר הוא אקסלוסיבי ומיועד למספר מצומצם של סטודנטים נבחרים. התכנית תכלול הרצאות, דיונים בלתי פורמליים עם הצוות, וסיור.

נדרשת אנגלית ברמה גבוהה, ההרצאות יועברו בשפה האנגלית.

כל הגשות המועמדות ייבחנו, ולאחר תהליך מיון קצר, 30 סטודנטים ייבחרו להשתתף בסמינר.

תום תקופת הגשת המועמדות: 15 באוגוסט 2018.

בהצלחה!

הורדת הפלייר

לו”ז הסמינר יתעדכן בשבועות הקרובים. גלשו לתכניות הסמינרים הקודמים על מנת להתרשם ממבנה התכנית.

בנוסף, מרצות ומרצים נוספים יצטרפו לצוות הסמינר בקרוב, המשיכו לעקוב.

בינתיים, מוזמנים להגיש מועמדות לסמינר!

חוזה פיניירה

pic3

חוזה פיניירה, שותף בכיר במכון קאטו הוא נשיא הפרוייקט לבחירת הביטוח הלאומי ומייסד ונשיא המרכז העולמי לרפורמה בפנסיה. בעבר מזכיר מפלגת הלייבור והביטוח הלאומי בצ’ילה, הוא היה ארכיטקט הרפורמה המוצלחת של הפנסיה במדינה. כמזכיר הלייבור, פיניירה עיצב את חוקי העבודה והכניס גמישות לתוך משק העבודה הצ’יליאני, ובנוסף, כמזכיר עובדי הכרייה, הוא היה אחראי לחקיקה שנתנה זכויות קניין למכרות צ’ילה.

ד”ר פיניירה מייעץ כיום לממשלות ברחבי העולם על היישום של מערכות פרישה לפנסיה המבוססות על חשבונות פרטיים. הוא פרסם מאמרים בוול סטריט ג’ורנל, וושינגטון פוסט, ניו יורק טיימס, פורן אפרס, ווירד, והוצאות נוספות. פינרה קיבל את תאריו האקדמיים מאוניברסיטת הרווארד.

לשק בלצרוביץ'

pic3

לשק בלצרוביץ’ נחשב לאדריכל הרפורמות הכלכליות שיושמו בפולין ב1989. הוא תכנן וביצע את הייצוב והרפורמה הרדיקלית של הכלכלה הפולנית מאז נפילת הקומוניזם בפולין.

בספטמבר 1989 לשק בלצרוביץ’ מונה לסגן ראש ממשלת פולין ולשר האוצר בממשלה הלא קומוניסטית הראשונה בפולין מאז מלחמת העולם השנייה. הוא שימש בתפקידיו בממשלה עד לדצמבר 1991.

בין 1995-2000 הוא היה נשיא “איגוד החירות”, מפלגה הדוגלת בערכי השוחק החופשי, ובין 1997-2000 הוא היה סגן ראש הממשלה ושר האוצר. בין 2001-2007 הוא היה נגיד הבנק המרכזי של פולין.

 

יואל נווה

pic3

יואל נוה כיהן ככלכלן הראשי של משרד האוצר החל ממאי 2014 ועד מאי 2018.
בין השנים 2009- 2014 כיהן כמנהל בנק הדואר, בין השנים 2008-2005 כיהן כמנכ”ל הראל פנסיה וגמל והראל אשראי, ובין השנים 2004-2002 ניהל את מקפת החדשה-ניהול קרנות פנסיה ותגמולים. לפני כן עבד נוה במשרד האוצר ושימש בין היתר כסגן הממונה על התקציבים לתחומי מאקרו ותקציב ותחומי תעשייה, מסחר, תיירות, תקשורת, מדע וספורט. 
לנוה תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני בכלכלה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. 

מייקל אייזנברג

pic3

מייקל אייזנברג הוא שותף באלף, קרן הון סיכון בהיקף 140 מיליון דולר, אותה הקים יחד עם עדן שוחט ב2013. מיכאל הצטרף לבנצ’מרק קפיטל כשותף כללי ב2005, והוא ממשיך כשותף האחראי על הפורטפוליו של בנצ’מרק בישראל. מיכאל הצטרף לבנצ’מרק דרך שותפי סיד ישראל, שם הוא היה שותף מאז 1997. אייזנברג התחיל את הקריירה שלו בג’רוזלם גלובל, שם הוא יזם ויישם את ההשקעות והשותפות המוצלחת של החברה במונטגומרי סקיוריטיס. מיכאל התמקד בהשקעות אינטאנט מאז 1995, והוא ישב בועד של כמה מחברות והסטארט-אפים המובילים בישראל, ביניהם שופינג.קום, קונדואיט, סיקינגאלפא, גיגיא, וויוורק, וויקס, אנסרס.קום, טראדיאום ופיקצ’רוויזן.

רוברט לאוסון

pic3

רוברט לאוסון מחזיק בכסא היובל לחירות כלכלית ע”ש ג’רום מ. פולינוידר ומשמש כמנכ”ל מרכז אוניל לשווקים גלובליים וחירות בבית ספר קוקס לעסקים בSMU בדאלאס, טקסס. לפני SMU, הוא לימד באוניברסיטת אובורן, אוניברסיטת קפיטל, ואוניברסיטת מדינת שאוני.

ד”ר לאוסון הוא שותף בחיבור הפרסומים של מדד החירות הכלכלית העולמי, המצוטט בהרחבה, המציג מדד חירות כלכלי למעל 150 מדינות בעולם. לאוסון פרסם מספר רב של פרסומים מקצועיים בכתבי עת, ביניהם:Public Choice, Journal of Economic Behavior and Organization, Cato Journal, Kyklos, Journal of Labor Research, Journal of Institutional and Theoretical Economics, European Journal of Political Economy.

לאוסון הוא הנשיא לשעבר של האגודה לחינוך פרטי, שותף בכיר במכון פרייזר, וחבר באגודת מונט פרלין.

לאוסון הוא בעל תואר הראשון בכלכלה מאוניברסיטת אוהיו ותואר שני ודוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת פלורידה.

אנטולי קורמנייב

pic3

אנטולי קורמרייב נולד וגדל בנובוסיבירסק, סיבריה, בשנים האחרונות לקיומה של ברית המועצות. הוא למד כלכלה פוליטית באוניברסיטת אדינבורו ובקולג’-יוניברסטי של לונדון, ועבד כאנליסט אנרגיה בלונדון לפני שעבר למקצוע העיתונאות. לאחר עבודות ראשונות במקומונים באנגליה וספרד, הוא עבר לאמריקה הלטינית, שם הוא שימש ככתב חדשות עבור סוכנות החדשות אינטרפקס הרוסית, בלומברג, ווול סטריט ז’ורנל. ב-5 השנים האחרונות הוא התגורר בונצואלה, שם הוא חזה בקריסה חסרת תקדים של מעצמת נפט עולמית. ב-2018 הוא חזר לארץ הולדתו, רוסיה, על מנת  לדווח עבור עיתון וול סטריט ז’ורנל על הכלכלה והפוליטיקה הרוסית, וכמובן, המונדיאל.

  • אם לא רלוונטי, יש לציין זאת
  • אם לא רלוונטי, יש לציין זאת
  • אם לא רלוונטי, יש לציין זאת
  • אם הינך במהלך תואר שני או דוקטורט, יש לציין זאת במקום שנת הלימודים
  • אם הינך במהלך תואר שני או דוקטורט יש לציין את הממוצע הרלוונטי ביותר. אם הינך מסיימ/ת את השנה הראשונה של התואר ראשון כעת, יש להכניס את הממוצע העדכני ביותר
  • אם לא רלוונטי, יש לציין זאת
  • אם לא רלוונטי, יש לציין זאת
  • אם לא רלוונטי, יש לציין זאת
  • Drop files here or